kraniosakrální terapie

V čem spočívá síla kranosakrální terapie?

Tak jako naší esencí života je dech, který potřebujeme k životu, esencí našeho mozku a míchy je mozkomíšní mok, jež pulzuje v páteřním kanálu. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Volné proudění této tekutiny v páteřním kanále zajišťuje mozku řádnou výživu,  chrání mozek a celý nervový systém. Tomu, kdo zažívá stresy nebo je v neustálém napjetí nemůže tato tekutina volně proudit a vznikají blokády na nejrůznějších úrovních. Tyto bloky je možné cítit na fyzickém i duševním těle.

Kraniosakrální terapie bere v úvahu člověka jako CELEK. A jako takovému, celistvému jedinci, je schopna dopřát maximální pozornost s maximálním účinkem na ta místa, jež je potřeba na těle a na duši uzdravit.

Přes velmi jemné doteky, kterých karniosakrální terapie využívá, aktivuje samoléčebné procesy v jedinci a přispívá nenápadně a přece velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví. Terapie je vhodná pro všechny ty, kteří mají zájem řešit problémy zasunuté v „šuplících“ a chtějí se někam posunout. Kraniosakrální terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Jak si  představit průběh kraniosakrální terapie

Během terapie leží klient v pohodlném volném oblečení na lehátku (na zádech). Terapeut přikládá ruce na konkrétní místa na těle a střídáním velmi jemného tlaku a tahu upravuje kraniosakrální rytmus a uvolňuje křeče, sevření a napjetí v jednotlivých částech těla. Klient se pozvolna začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která „si samo určí“. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během terapie lze vnímat pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou.

V čem může kraniosakrální terapie pomoci:

 

  • při bolesti hlavy, migrény, závratích
  • při bolesti v krční páteři, v zádech
  • u poruch centrálního nervového systému
  • u blokací v těle či na duši pod vlivem stresu
  • ve smutku, citové podvýživě, depresi, úzkostných stavech
  • u stavů chronické únavy a vyčerpanosti
  • u častých změn nálad
  • s problémy se soustředěním, učením, či mluvením
  • u bolestí a bloků vzniklých pod vlivem stresu
  • při sjednocení těla, mysli a duše

 Jak terapie probíhá?

Setkání zabere cca 90 minut, během kterého projdeme terapií, která kromě řešení některých fyzických neduhů,  otevírá také dveře pro:

– pochopení některých životních situací
– nalezení správné cesty k „rozuzlování“ složité životní situace
– nalezení sebe sama
– nalezení vnitřního klidu a míru
… a mnoho dalších životních situací, kterými si procházíme.

Během prvních několika minut se vzájemně seznámíme a společně zjistíme téma, které ve vás nejvíce resonuje a které vaši duši a mysl nejvíce tíží.

Následně se věnujeme kraniosakrální terapii, která zpravidla trvá cca 60 minut. Ta probíhá v leže  (nejde o žádnou masáž – klient zůstává v pohodlném oblečení) a ve stavu uvolnění.

Poslední část je věnována závěrečné relaxaci. 

Energetická sazba za terapii činí 2000 ,-