V čem spočívá síla kranosakrální terapie?
Tak jako naší esencí života je dech, který potřebujeme k životu, esencí našeho mozku a míchy je mozkomíšní mok, jež pulzuje v páteřním kanálu. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Volné proudění této tekutiny v páteřním kanále zajišťuje mozku řádnou výživu, chrání mozek a celý nervový systém. Tomu, kdo zažívá stresy nebo je v neustálém napjetí nemůže tato tekutina volně proudit a vznikají blokády na nejrůznějších úrovních. Tyto bloky je možné cítit na fyzickém i duševním těle.
Kraniosakrální terapie bere v úvahu člověka jako CELEK. A jako takovému, celistvému jedinci, je schopna dopřát maximální pozornost s maximálním účinkem na ta místa, jež je potřeba na těle a na duši uzdravit.
Přes velmi jemné doteky, kterých karniosakrální terapie využívá, aktivuje samoléčebné procesy v jedinci a přispívá nenápadně a přece velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví. Terapie je vhodná pro všechny ty, kteří mají zájem řešit problémy zasunuté v „šuplících“ a chtějí se někam posunout. Kraniosakrální terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie.
Jak si představit průběh kraniosakrální terapie
Během terapie leží klient v pohodlném volném oblečení na lehátku (na zádech). Terapeut přikládá ruce na konkrétní místa na těle a střídáním velmi jemného tlaku a tahu upravuje kraniosakrální rytmus a uvolňuje křeče, sevření a napjetí v jednotlivých částech těla. Klient se pozvolna začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která „si samo určí“. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během terapie lze vnímat pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou.
V čem může kraniosakrální terapie pomoci:
- při bolesti hlavy, migrény, závratích
- při bolesti v krční páteři, v zádech
- u poruch centrálního nervového systému
- u blokací v těle či na duši pod vlivem stresu
- ve smutku, citové podvýživě, depresi, úzkostných stavech
- u stavů chronické únavy a vyčerpanosti
- u častých změn nálad
- s problémy se soustředěním, učením, či mluvením
- u bolestí a bloků vzniklých pod vlivem stresu
- při sjednocení těla, mysli a duše