+420 733 585 090 jina-dimenze@email.cz

kraniosakrální terapie

V čem spočívá síla kranosakrální terapie?

Tak jako naší esencí života je dech, který potřebujeme k životu, esencí našeho mozku a míchy je mozkomíšní mok, jež pulzuje v páteřním kanálu. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Volné proudění této tekutiny v páteřním kanále zajišťuje mozku řádnou výživu,  chrání mozek a celý nervový systém. Tomu, kdo zažívá stresy nebo je v neustálém napjetí nemůže tato tekutina volně proudit a vznikají blokády na nejrůznějších úrovních. Tyto bloky je možné cítit na fyzickém i duševním těle.

Kraniosakrální terapie bere v úvahu člověka jako CELEK. A jako takovému, celistvému jedinci, je schopna dopřát maximální pozornost s maximálním účinkem na ta místa, jež je potřeba na těle a na duši uzdravit.

Přes velmi jemné doteky, kterých karniosakrální terapie využívá, aktivuje samoléčebné procesy v jedinci a přispívá nenápadně a přece velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví. Terapie je vhodná pro všechny ty, kteří mají zájem řešit problémy zasunuté v „šuplících“ a chtějí se někam posunout. Kraniosakrální terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Propojení mysli
a fyzického těla

Jak si  představit průběh kraniosakrální terapie

Během terapie leží klient v pohodlném volném oblečení na lehátku (na zádech). Terapeut přikládá ruce na konkrétní místa na těle a střídáním velmi jemného tlaku a tahu upravuje kraniosakrální rytmus a uvolňuje křeče, sevření a napjetí v jednotlivých částech těla. Klient se pozvolna začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která „si samo určí“. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během terapie lze vnímat pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou.

V čem může kraniosakrální terapie pomoci:

 

  • při bolesti hlavy, migrény, závratích
  • při bolesti v krční páteři, v zádech
  • u poruch centrálního nervového systému
  • u blokací v těle či na duši pod vlivem stresu
  • ve smutku, citové podvýživě, depresi, úzkostných stavech
  • u stavů chronické únavy a vyčerpanosti
  • u častých změn nálad
  • s problémy se soustředěním, učením, či mluvením
  • u bolestí a bloků vzniklých pod vlivem stresu
  • při sjednocení těla, mysli a duše

 Jak terapie probíhá?

Zcela první setkání zabere 120 minut, během kterého projdeme terapií, která kromě řešení některých fyzických neduhů,  otevírá také dveře pro:

– pochopení některých životních situací
– nalezení správné cesty k „rozuzlování“ složité životní situace
– nalezení sebe sama
– nalezení vnitřního klidu a míru
… a mnoho dalších životních situací, kterými si procházíme.

Během prvních (přibližně) 50 minut se vzájemně seznámíme a společně zjistíme téma, které ve vás nejvíce resonuje a které vaši duši a mysl nejvíce tíží.

Následně se věnujeme kraniosakrální terapii, která zpravidla trvá cca 60 minut. Ta probíhá v leže  (nejde o žádnou masáž – klient zůstává v pohodlném oblečení) a ve stavu uvolnění.

Poslední část je věnována závěrečné relaxaci (cca 10 minut)

Cena první terapie: 1700,- (120 minut)

 

Každá další setkání trvají 90 minut, během nichž:

– si na úvod řekneme možné posuny, změny,… (cca 20 minut)

-následuje samotná terapie (cca 60 minut)

– závěrečná relaxace (cca 10 minut)

Cena každé následující terapie: 1300,- (90 minut)

 

REFERENCE

Alena Kolářová (ImageStory)

Má cesta začala hledáním prosazení sebe sama v životě, který mi již nebude protékat rychlostí blesku mezi prsty. Dlouho jsem hledala SNADNÉ a především RYCHLÉ řešení. Tlačila jsem na sebe tak, že jsem cestu za změnou chtěla několikrát opustit a prostě si jen na vše „ZVYKNOUT“… Ale až u Lucky se mi podařilo cestu pojmout úplně jinak. Našla jsem se, napojila se na své vnitřní já a pomalými krůčky se přibližuji ŽIVOTU, který mi DÁVÁ SMYSL a který CHCI ŽÍT. Moc děkuji Luci!

Josef Šplíchal

Masáž – to bylo to jediné, co mě napadlo před setkáním s Lucií. Ale ta změna, která přišla, tak byla velmi nečekaná. To propojení hlavy se zbytkem těla bylo téměř okamžité. Během chvilky ucítíte i malíček na noze a víte, že patří k vám. Hodina utekla během několika minut, ale pocit pomalého proplouvání časem a propojení se světem zůstal v paměti a v těle velice dlouho a hluboce dozníval.

Ilona Šplíchalová (Naslouchej svojí duši)

Mé první setkání s Luckou proběhlo v době, kdy jsme spolu s manželem dostali masáž u ní jako dárek. Slovo dalo slovo, padli jsme si do oka a za krátkou dobu jsme u ní byli znovu, abychom na sobě pocítili účinky kraniosakrální terapie, které se také věnuje. Zážitek to byl pro mě velmi nevšední a započal spolupráci s Luckou, která dnes již trvá několik let. Postupně jsem díky ní objevila i kouzlo Akášických záznamů, z nichž dokáže číst, a které jsou pro mě vždy velmi obohacující. Lucka je člověk, který vám do života vnese pořádně svěží vítr, pokud o to stojíte a ve chvílích, kdy nevíte kudy kam, vám poskytne skvělou zpětnou vazbu, čímž vám pomůže neustrnout na jednom místě. Jak já s oblibou říkám, je to taková hybná síla mnoha životů, které zrovna vyčkávají na rozcestí a neví, kam se dál vydat.

kontakt

Lucie Anabel Hemalová

Adresa: Lhotka 834, Bohuňovice, 783 14, ČR

Tel.: +420 733 585 090  |  E-mail: jina-dimenze@email.cz

Všechny Vaše maily vyřizuji nejpozději do 2 dnů. Pokud Vám zpráva nepřichází, prosím, zkontrolujte SPAM.

Děkuji za včasné rezervace a již se na Vás velmi těším!

 

Stále máte možnost pro své blízké nakoupit dárkový poukaz.