+420 733 585 090 jina-dimenze@email.cz

kraniosakrální terapie

Tak jako naší esencí života je dech, který potřebujeme k životu, esencí našeho mozku a míchy je mozkomíšní mok, jež pulzuje v páteřním kanálu. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Volné proudění této tekutiny v páteřním kanále zajišťuje mozku řádnou výživu,  chrání mozek a celý nervový systém. Tomu, kdo zažívá stresy nebo je v neustálém napjetí nemůže tato tekutina volně proudit a vznikají blokády na nejrůznějších úrovních. Tyto bloky je možné cítit na fyzickém i duševním těle.   

 

Kraniosakrální terapie bere v úvahu člověka jako CELEK. A jako takovému, celistvému jedinci, je schopna dopřát maximální pozornost s maximálním účinkem na ta místa, jež je potřeba na těle a na duši uzdravit. Přes velmi jemné doteky, kterých karniosakrální terapie využívá, aktivuje samoléčebné procesy v jedinci a přispívá nenápadně a přece velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví. Terapie je vhodná pro všechny ty, kteří mají zájem řešit problémy zasunuté v „šuplících“ a chtějí se někam posunout.

Mozkomíšním mok v páteřním kanálu zajišťuje mozku důležitou výživu.

PRŮBĚH TERAPIE

Během terapie leží klient v pohodlném volném oblečení na lehátku (na zádech). Terapeut přikládá ruce na konkrétní místa na těle a střídáním velmi jemného tlaku a tahu upravuje kraniosakrální rytmus a uvolňuje křeče, sevření a napjetí v jednotlivých částech těla. Klient se pozvolna začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která si samo určí. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během terapie lze vnímat pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou.

délka terapie

cca 60 minut

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE LÉČÍ:

  • bolesti hlavy, migrény, závratě
  • bolesti v krční páteři, v zádech
  • poruchy centrálního nervového systému
  • blokace v těle i na duši pod vlivem stresu
  • smutek, citová podvýživa, deprese, úzkostné stavy

 

  • stavy chronické únavy a vyčerpanosti
  • časté změny nálad
  • problémy se soustředěním, s učením, mluvením
  • bolesti a bloky vzniklé pod vlivem stresu